View Single Post
Stary 16-12-2018, 17:18   #42
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

"Jaryska": Dokładnie tak sprawdzał mi luzy na tłoku i panewkach:

https://www.youtube.com/watch?v=cYBIGFDIdAA , i nic nie drgnęło nawet. Ten sam mechanik ściągał przewody z świec na trybunie, gdy ja gazowałem jak zwykle w granicach 2000 obr. na minute. Nie słyszałem żeby coś się zmieniało, a widziałem przez szybę z przodu, ze ściąga przewody ze świec w kolejnych cylindrach. Ten sam mechanik podejrzewa, ze na ostatnim cylindrze to stuka, wiec myśli, ze to może być POPRZECZNY luz na tłoku, który ma ponoć nie wysoka ściankę, dlatego mógł się trochę wyrobić i lata lekko na boki, a nie pionowo. Osobiście myślę, ze może mieć racje, bo kompresja pewnie przez to spadła a zatem moc, bo autko ma trochę słabe przyspieszenie. Będę za kilka dni mierzył kompresje w każdym cylindrze. Dziwne, ze od razu mi nie mierzył kompresji, chyba dlatego, ze zależało mi na czasie i robił to poza terminem, a ja musiałem jechać do Niemiec. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, ze jeśli by to były panewki, to już dawno powinny zostać zmielone, a w oleju czyściutko. A może on już zmielił te panewki, przed moim zakupem, bo dziwne mi się wydawało, ze facet, który sprzedaje auto na tydzień przed sprzedażą wymienia olej na świeży!!! Ale czy bez panewki auto mogłoby jeździć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem