Temat: [Focus 2008-2011] kontrolka "Check Engine" i błąd p141a
View Single Post
Stary 03-02-2020, 15:38   #1
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie kontrolka "Check Engine" i błąd p141a

Witam.
Samochód Focus 1.8TDCi rocznik 2008.

Dziś rano jadąc do pracy nagle zaświeciła się żółta kontrolka "Check Engine".
Żadnych niepokojących objawów nie odnotowałem. Zastanawiałem się co jest nie tak. W pracy obejrzałem co tam pod maską i okazało się, że mam 1-2 cm poniżej minimum płynu chłodniczego i myślałem, że to z tego powodu kontrolka ta się zaświeciła sygnalizując niski stan. Dodam, że pod korkami czyściutko, nic się nie dzieje, oleju nie przybyło (i nie ubyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Natomiast kolega z pracy posiadał małą bezprzewodową kostkę łączącą się z telefonem i wyczytał błąd p141a czyli błąd czujnika recyrkulacji spalin.
Wszystko ok tylko od początku gdy kupiłem samochód (3 lata) EGR jest zaślepiony i wyłączony w komputerze. Kolega nie zdążył skasować błędu a kontrolka sama zgasła i póki co się nie załączyła gdy wracałem do domu z pracy.
Przypomniało mi się, że jakieś 1,5-2 miesiące temu wymieniałem w samochodzie filtr paliwa i na ten czas odłączyłem akumulator na jakieś pół godziny lub dłużej. Czy jest możliwe, że po tym zabiegu doszło do skasowania pewnych ustawień łącznie z tym, które wyłączyło EGR?

Z góry dziękuje za sugestie i pomoc.
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem