View Single Post
Stary 16-02-2019, 08:55   #1
skorek22
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-12-2015
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011 lift
Postów: 5
Domyślnie brak możliwości zmiany biegów Powershift

Witam.
Moje auto mondeo mk4 lift hatchback 2011r 2.0 diesel 140Km automat. Potrzebuję schematu wiązki idącej do wybieraka powershifta. Problem polega na tym ze wogóle nie podswietlają mi sie przyciski PRND przy wybieraku. Nie moge równiez zmienić biegu z pozycji P. Dopiero gdy odbezpieczam recznie żółtym przyciskiem przy wybieraku wajcha sie przemieszcza i słychac takie cykanie przekaznika przy stacyjce. Gdy wciskam hamulec nie ma tego cykania (światło stop działa ). Błędów w sterowniku skrzyni brak. Na predkościomierzu gdy odblokuje recznie wybierak, pozycje wyświetlają się prawidłowo natomiat w wartościach rzeczywistych sterownika skrzyni wartość bieżącą wybieraka wskazuje na pozycju N bez wzgledu na to jaki bieg wrzucę. Dodam jeszcze że podmieniłem juz drugi identyczny wybierak i jest to samo. Napiecię 12v dochodzi do kostki zielonej którą sie wpina w wybierak ( dwa kabelki biało-brązowy i czarny). Może ktoś wie jakie wartości powinny być na pozostałych trzech kabelkach tej kostki. Czy cała ta sytuacja może być spowodowana zbyt niskim stanem oleju w skrzyni czy bez względu na stan oleju podswietlenie powinno działac? Mam niestety wyciek z uszczelniacza i olej przekładnowy wyciekł (około 0.5-1.l) jak auto stało w garażu 3 tyg.
Proszę o podpowiedzi co sprawdzić waszym zdaniem - jakiś bezpiecznik przekażnik lub coś innego.
Acha najważniejsze o czym nie napisałem ze na zegarach pojawia sie komunikat o ograniczonym działaniu skrzyni.
Dziękuję i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez skorek22 ; 16-02-2019 o 09:17
skorek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem