View Single Post
Stary 30-03-2021, 18:00   #10
Guciu4diver
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-03-2021
Skąd: Łomianki
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: brak możliwości zmiany biegów Powershift

Cytat:
Napisał krzysiek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Mam S-maxa z 2010 r. poliftowego 2,0 TDCI i dzisiaj zdarzyło mi się to samo - nie mogę przełączać lewarka, nie mam też podświetlenia przy lewarku.
Zbiegło się to z problemami z akumlatorem, który postanowił zakończyć żywot.
Po odpaleniu przez kable nie dało się już wrzucić P.
Wskoczyła mi też kontrolka silnika a kiedy ręcznie odblokuję lewarek jest wyraźne szarpnięcie.
Pewnie trzeba będzie pokasować błędy ale ten brak podświetlenia wskazuje na brak napięcia dla tej cewki.

Czy możecie mi podrzucić bliżej jak znaleźć to łączenie o którym pisał kolega?
Witam.
W moim s-maksie z 2011 r. 2.0 tdci którego nie dawno nabyłem zdarzyło się to samo. po włączeniu silnika-komunikat ograniczona funkcja skrzyni i brak podświetlonych literek oraz brak możliwości zmiany trybu wybieraka. po wyłączeniu-włączeniu silnika to samo-też zaświecił mi się stan słabego akumulatora-po 10min na włączonym silniku nagle zaświeciły się literki i można było wrócić do domu. umówiłem się na wymianę oleju w skrzyni bo w/g licznika przebieg to 121 tys.-znaczy już czas, a przy okazji diagnostykę skrzyni.okazało się że powtarzający błąd jest jeden tzn. U0103:00-68.
Panowie powiedzieli że problem leży prawdopodobnie w szynie komunikacyjnej CAN i żeby udać się do elektryka-i teraz znalazłem ten temat.
Bardzo chętnie zobaczyłbym to zaśniedziałe łączenie bądź uzyskał schemat.....
Guciu4diver jest offline   Odpowiedź z Cytatem