Temat: [C-MAX 2007-2010] Wibracje silnika 1.8tdci
View Single Post
Stary 16-07-2018, 23:05   #9
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Witam jurek035. Mam trochę spostrzeżeń i także swoich podobnych problemów które w dniu dzisiejszym mnie po trochu rozwalają. Autko 2007, 1,8tdci. Przez trzy lata jak go mam trochę problemów ale cóż ponad 200tyś więc nie dziwie się nim ale staram się szukać wyjścia z sytuacji. Problem podobny do twojego. Autko jeździ ok ale przy już rozgrzanym silniku i załączonej klimie drgania silnika co około 5 sekund. Tak było jakieś półtora tygodnia temu. Dzisiaj zasuwam z nad morza, przejechałem około 300km i przed Poznaniem na bramce A2 zdechł. Musiałem przepchnąć. Może ktoś widział ?????. Autko nie chciało w ogóle odpalić. Padło dokumentnie.Zdziwko ???. Fakt że od czasu do czasu przy złym dobraniu obrotów do biegu zakopcił trochę ale bez przesady. Jakieś dwa lata temu miałem problem z zapowietrzonym filtrem paliwa. Z mojego powodu ale później mechanik to naprawił. Objawy identyczne. Po prostu złożył filtr tak jak powinien być. Niestety dzisiaj pomogła tylko pomoc drogowa . Jutro mechanik, jak coś się dowiem oczywiście przekaże. Mam tylko nadzieję że nie będzie to jakaś finansowa porażka. Dodam błędów zero. I jeszcze jedno to co u ciebie to mimo wszystko możliwe że wtrysk. Mam także clio 1,5 dci. Objawy te same. Zrobiona próba przelewowa. Lejące wtryski. W ciągu dwóch lat wymienione zaworki wtrysków. Teraz ok.
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem