View Single Post
Stary 08-05-2018, 21:46   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy na przewodach są jakieś newralgiczne miejsca gdzie może być nieszczelność
Nie wiadomo nigdy gdzie powstała nieszczelność - przewody w Transicie są fatalnie zabezpieczone. Ja co roku miałem ten problem, coraz to inne fragmenty układu nosiłem do spawacza aluminium, ale każdy przed założeniem owijałem taśmą samowulkanizującą. W końcu wszystko było owinięte i był jakiś czas spokój. Tej wiosny padła sprężarka (hałasowała), zmieniałem więc także osuszacz. Po wyjęciu starego okazało się, że pod obejmą skorodował i puszczał powolutku czynnik.
Musisz przejść cały proces sprawdzania, jeżeli nie puszcza oring na jakiejś złączce, to masz jednak praktycznie cały dzień z głowy...

Cytat:
Napisał Wicek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro sprawdzę wszystko raz jeszcze. Łącznie ze stanem czynnika
Hm... jeżeli sprężarka załącza się, to musi być czynnik w układzie - bez czynnika nie załączyłaby się.
Ale sprężarka może też być zmielona w środku - pracuje, ale nie pompuje (bo pisałeś, że klima także z przodu słabo chłodzi). Podłączenie maszyny do napełniania pokaże, czy sprężarka spręża prawidłowo czynnik.

Jest dużo możliwości awarii - np uszkodzony zawór wodny nagrzewnicy, puszcza trochę gorącego płynu do nagrzewnicy i podgrzewa powietrze z tyłu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-05-2018 o 09:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem