View Single Post
Stary 23-05-2020, 20:19   #5
Jorvaskr
ford::beginner
 
Avatar Jorvaskr
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-11-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145 HP
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nowy układ zapłonowy i nierówna praca silnika

No to skoro się rozjechał na mapie to jak to sprawdzić i wyregulować? Jeszcze mi tak przyszło do głowy, że te świece Boscha to jest syf. Co myślicie?
Edit
Samochód po wymianie cewki i adaptacji ECU zrobił trasę 200 km i około godziny 20:00 został postawiony przed domem. Przed chwilą a mamy godzinę 01:30 gdy piszę ten edit podjechałem na stację paliw, więc minęło dajmy na to około 5 i pół godziny odkąd wróciłem z trasy. Silnik zdążył więc ostygnąć. Odpalam auto i powtórka, silnik mało nie zgaśnie, szarpie, strzela, faluje, wszystko na raz. Pomogło delikatne dodanie gazu i przytrzymanie na około 1000 - 1200 obrotów. Po puszczeniu gazu powtórka szarpanie itd. Wcisnąłem więc gaz, przytrzymałem go około minutę na tych obrotach co się trochę nagrzał i jak ręką odjął. Po kolejnej minucie wskazówka termostatu ruszyła powoli ku 90 stopniom i po chwili odpalił się gaz. Zero szarpnięć, równa ładna praca silnika na benzynie jak i gazie. Czyli problem powrócił i jest ewidentnie związany z pracą silnika zimnego. Ja już nie mam siły na ten samochód ...

Ostatnio edytowane przez Jorvaskr ; 24-05-2020 o 00:49
Jorvaskr jest offline   Odpowiedź z Cytatem