View Single Post
Stary 13-03-2019, 10:21   #5
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Cytat:
Napisał busman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kupowałeś Ford Protect razem z samochodem czy później? Ja słyszałem o konieczności wyboru oferty flotowej już od dwóch dealerów.



Detaliczna jest lepsza w tym sensie, że można wziąć ofertę na 6 lub 7 lat. W przypadku flotowej jest to maksymalnie 4 lata. We flotowej są większe limity przebiegów, ale w moim przypadku to bez znaczenia.
Ale ja Ci tłumaczę że oba samochody brałem na firmę i w obydwóch dostałem gwarancję na 7 lat i 140tys km. W obu przypadkach kupowałem gwarancje wraz z samochodem i w obu przypadkach została ona zsumowana z ceną pojazdu do leasingu.
Jedyna różnica jaką widzę, to że jeżeli kupujesz detalicznie to płacisz tylko za rozszerzenie gwarancji, a wariant bazowy 5lat/50tys masz gratis. Na flotę musisz zapłacić zarówno za wariant bazowy i rozszerzenie. Ale ilość lat i limity kilometrów są te same.

Czyli kupując nowego focusa i chcąc rozszerzyć do 7 lat i 140tys km płacisz odpowiednio:

Detalicznie 1300zł
Na firmę 600zł+1300zł

A do 6 lat i 120tys km

Detalicznie 750zł
Na firmę 600zł+750zł

Nie wiem jaką masz ofertę detaliczną, ale ja dostałem ponad 16% rabatu na firmę (na auto pod zamówienie), co daje w moim przypadku ponad 22 tyś rabatu, więc te 600zł różnicy w cenie gwarancji nie ma raczej dużego znaczenia. Na auto z placu oferowali mi prawie 20% rabatu, ale konfiguracja mi nie pasowała. No chyba że detalicznie są podobne rabaty, wtedy to ma sens.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 13-03-2019 o 10:29
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem