Temat: [Explorer 2020- ] ktoś ma, jeździł, pytam bo zacny wóz
View Single Post
Stary 02-07-2021, 08:06   #23
mdg
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Będzie Ford Explorer PHEV Platinum
Silnik: 3.0 v6 biturbo plug-in hybrid. 457 / 825
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: ktoś ma, jeździł, pytam bo zacny wóz

Cześć,

Dawno mnie tu nie było. Po 7 latach wracam do Forda i to od razu do największego cywilnego modelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czekam jeszcze na formalności, ale w ciągu 2 tygodni powinienem odebrać auto i postaram się Wam wrzucić trochę smaczków.

Na ten moment mogę tylko komentować na podstawie 2 godzinnej zabawy z tym samochodem.

1. Napęd. Nie jeździłem dotychczas hybrydą. Ponieważ nie czułem żadnej różnicy, to znaczy super. Cichy, bez szarpnięć automatu. Pracuje tak gładko, ze nie wiesz czy spalinowy motor pracuje. Dopiero jak wcisnąłem gaz w podłogę słychać miły pomruk silnika. Dla mnie problemem było wyczucie gazu przy ruszaniu. Trzeba obchodzić się jak z jajkiem bo inaczej jest szarpnięcie i wbija w fotel.

2. Moc. Oj nie brakuje. Auto rwie do przodu jak dzikie. Nie czuć 2,5 tony masy. Z każdej prędkości (testowałem od 0, 60, 90 i 140) samochód zbiera się super. Porównywałem go z Audi Q7 50TDI. I jest dużo lepiej. Samochód zbiera się od samego dołu dzieki elektrykowi i nie przestaje ciągnąć do 180 (tyle jechałem maksymalnie).

3. Paliwo. Tutaj trudno mi powiedzieć. Auto testowe miało średnio 9km/L czyli jakieś 11/100km. Trzeba pamiętać, ze na teście jednak traktujesz samochód trochę bardziej agresywnie. Moja obserwacja była taka. Przy pełnej baterii w normalnym ruchu miejskim zeżarł jakieś 4-5 litrów. Jak jechałem na samym spalinowym, bez szaleństw Ok 11-12l na 100. Zakładam, ze przy normalnym hybrydowym użytkowaniu bez regularnego ładowania wyjdzie koło 10 w mieście. Trasa zależy od prędkości od 8 w górę.

Prowadzenie: jak suv. Trochę miekki (ale mniej niż mój obecny Francuz i bardziej niż XC60), gumowaty. Fajny układ kierowniczy. Ale jak na te wymiary i masę bardzo fajnie. Zawias dobrze wybiera, a nawet przepływa na nierównościami. Jest cicho, bardzo cicho.

Reszta to po prosu świetne auto rodzinne, z dużym kufrem, masa miejsca w środku i pełnym (prawie) wyposażeniem. Ja jeździłem wersja platinuium i duża cześć deski obszyta była skóra. Plastiki troche twardawe, miejscami nie pasujące do auta za takie pieniądze, ale ogólnie Ok. Do Audi jednak sporo brakuje.

Jak odbiorę to pojawię się na spocie.

M
mdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem