Temat: [Focus 2011-2014] Czy bać się Ecoboosta?
View Single Post
Stary 05-08-2020, 11:04   #22
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Czy bać się Ecoboosta?

takie małe podsumowanie.
Przed akcja serwisowa w 1.6EB, Focus MK3 mógł sprawiać problemy z układem chłodzenia.
Po akcji serwisowej takze można zajechać auto jak jakże inne (czytaj, akcja serwisowa nie sprawiła że auto jest nieśmiertelne).
MK3FL (2015 w górę) ma 1.5EB i tam już od początku układ chłodzenia był poprawiony.
Notka na boku: nie znaczy to że 1.6EB jest gorszy od 1.5EB.

1.6EB posiada overboosta które 1.5EB nie posiada.

Porównanie ecoboosta do zwykłej benzyny zawsze wygrywa na rzeczą rzecz ecoboosta. spalanie jest podobne (czasami gorsze jeśli EB) ale wynagradza to elastyczność uturbionej benzyny.
Model MK3 EB jest mniej awaryjny niż zwykła benzyna.
W przypadku poszukiwania jednostki do kupna, po prostu należy kupić sprawdzona jednostkę.
Taka gdzie widać że ktoś dbal o auto i na przykład wymieniał często olej. jeśli trafisz na handlarza który ma aż książkę albo czasami i jej nie ma, tak takiego egzemplarza bym omijał.
Wszystko kwestia ceny. Te najtańsze to wiadomo że to nie okazja a "odświeżone" trupy.
Jak raz przejedziesz się 1.6/1.5 EB a potem wsiadziesz do zwykłej benzyny to nie będziesz chciał zwykłej benzyny.

Sam myślałem że już dawno będę miał silnik do wymiany. I? Mam auto z 2012 roku. Przejechałem ponad 100 tysięcy km i często nie dawałem autku odpocząć lub wyciskałem z niego tyle ile można było.
I? Jeździ. Rozpaść się nie chce.
unikaj 1.0EB które dużo spędzały czasy na niemieckich autostradach.
Przez elastyczność i to jak to auto jeździ, niektórzy użytkownicy myśleli że mogą lecieć na autobahnie po 170-200km/h za Audi A4 3.0TDi po 300-400km.
A potem bylo zdziwienie że krzywki i panewki do wymiany.

Jakby co to pytaj.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem