Temat: [Focus 2018- ] Automat 8 biegowy 8F35
View Single Post
Stary 01-03-2024, 18:44   #20
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Automat 8 biegowy 8F35

Instrukcję znalazłem na amerykańskim forum dla skrzyni forda 10 biegowej 10R..

Ja to sobie zmodyfikowałem tak (z 10 biegów na 8 biegów):

Wykonaj tę procedurę jeśli wykonano wcześniejsze naprawy, które mogły mieć wpływ (moim zdaniem może to być wymiana oleju w skrzyni) na działanie skrzyni biegów. Tę procedurę należy wykonać, jeśli skrzynia biegów została zrekonstruowana lub wymieniona, wymieniono lub przeprogramowano TCM, przeprowadzono główne prace przy silniku lub zresetowano wartości adaptacyjne zarządzania powietrzem/paliwem.


Cykl jazdy z adaptacyjnym uczeniem się jest wykonywany na poziomej drodze w następujący sposób:

1. Zapisz, a następnie usuń wszelkie kody DTC
2. Jedź pojazdem, aż silnik i skrzynia biegów osiągną normalną temperaturę roboczą. Moim zdaniem teraz (na postoju) odpalić Forscan i odczytać błędy, potem „klucz” wejść w PCM/TCM i wykonać „Clear Transmission Adaptive Tables”
3. Przyspieszaj płynnie od zatrzymania, lekko dodając gazu (15%), upewniając się, że zmiana biegu na wyższy od 1. do 6. nastąpi przy prędkości obrotowej silnika w zakresie 1300–1600 obr./min.
4. Kontynuuj jędrnie przyspieszanie (możesz dodać nieco więcej gazu), aż osiągniesz prędkość (88 km/h) i ukończysz biegi 6-7 i 7-8.
5. Zahamuj bardzo delikatnie (hamulcem) aż do całkowitego zatrzymania i przytrzymaj pedał hamulca przez pięć (5) sekund.
6. Przełącz skrzynię biegów na położenie neutralne. Poczekaj 1 sekundę.
7. Przełącz skrzynię biegów na bieg wsteczny. Poczekaj 2 sekundy.
8. Przełącz skrzynię biegów na położenie neutralne. Poczekaj 1 sekundę.
9. Przełącz skrzynię biegów na Drive. Poczekaj 2 sekundy.
10. Powtórz kroki od 3 do 9 sześć (6) dodatkowych razy.

Po wykonaniu ostatniego kroku (czyli 6 krotnego powtórzenia procedury) należy zaparkować pojazd i wyłączyć kluczyk ze stacyjki. Przed jazdą odczekaj 3-5 minut, aby mieć pewność, że kod zostanie zapisany w module.


Uwaga - zrobiłem to 2 razy, a nie 6 razy... bo to już wystarczyło i zadziałało (skrzynia działała lepiej)
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem