View Single Post
Stary 30-08-2021, 20:36   #1
PanJapko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2021
Skąd: Kopenhaga
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Uszczelka pod głowicą? 2013 1.0 Ecoboost

Cześć wszystkim.

Jak w tytule - mam Forda Focusa MK3 1.0 Ecoboost 125 km 2013r, przejechane 110kkm i ostatnio niestety wydarzyła mi się taka przygoda - na autostradzie pękł przewód/wąż od chłodnicy (co zauważyłem post factum, ten cieńszy przewód), wyciekł płyn, temperatura skoczyła do 120st, zatrzymałem się po ok 10-15 sekundach i wyłączyłem silnik. Przyjechał assistance, zalał płyn, uszczelnił przewód, odpalił i zgasił stwierdzając, że najprawdopodobniej została uszkodzona uszczelka pod głowicą.
Moje pytania: jakie są szanse na naprawę takiej usterki? Czytałem, że te uszczelki są dosyć mocne jednak, ale może ktoś ma zasobniejszą od mojej wiedzę na ten temat? Znajomy miłośnik forda mówił, że często w przypadku Ecoboosta zniszczeniu ulega blok silnika i jedynie wymiana - potwierdzi lub zaprzeczy ktoś? Nowy silnik w ASO wycenili mi w Danii na - uwaga - ok 50-60 tys złotych. Czy warto naprawiać czy jedynie swap mi pozostał?

Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem w wątku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]

Ostatnio edytowane przez PanJapko ; 30-08-2021 o 20:42
PanJapko jest offline   Odpowiedź z Cytatem