View Single Post
Stary 18-02-2020, 14:19   #45
mate.sz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-02-2020
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCi 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mój Tourneo Courier wyjechał z salonu w lutym 2019 - silnik 1.5 TDCi 100KM
Zapowiadało się bajecznie, a jest podobnie jak w waszych opisach.
Po roku użytkowania ciągle wracają komunikaty wymiany oleju i natychmiastowej wizyty w serwisie: pierwszy po około 5k km (sławetna przyczyna: zła eksploatacja pojazdu) i następne okresowo, co około 4-5k km. Ostatni komunikat serwisowy miał miejsce po tej zakrojonej akcji aktualizacji oprogramowania, do której listownie wzywał Ford, a więc problem jest dalej nierozwiązany.
Tryb jazdy mieszany, w dni robocze robię ok. 35 km w jedną stronę do firmy.
Aktualny przebieg to ok. 23k km.

Po ostatniej wizycie serwisowej, znowu wysłuchałem historii o aktualizacji oprogramowania i że tym razem nie powinniśmy się spotkać wcześniej, jak na przeglądzie okresowym. Po wyjechaniu z serwisu nie musiałem długo czekać - włączyły się kontrolki natychmiastowej wizyty serwisowej i engine check - tym razem coś nowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wstępnej diagnostyce, czekam na wymianę czujnika ciśnienia katalizatora.

Na dotychczasowe naprawy w salonie nie mogę narzekać - wszystkie rozliczone w ramach gwarancji, z wyłączeniem przeglądu okresowego. Jednak problem pozostaje nierozwiązany.

Podejmując kwestie prawne:
Czy orientujecie się jaki jest czas obowiązywania rękojmi w przypadku, gdy właścicielem / użytkownikiem (samochód w leasingu), jest firma?
mate.sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem