View Single Post
Stary 09-03-2010, 22:39   #18
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Pablo_X - jak u Ciebie z porannym biało-niebieskim dymkiem?? U mnie zniknął tylko przy pierwszym odpaleniu po czyszczeniu. Aktualnie to zjawisko powróciło. Auto przestało tak bardzo szarpać na jałowym i dymić na niebiesko (po chwili pracy na jałowym łapał czkawkę i podkapcał). Teraz niebieski dym widzę w lusterku bocznym jak zaczynam jechać po dłuższej pracy silnika na postoju / ew wystarczy przegazówka.


Poniżej fotki jak to wszystko wyglądało:

1) Doloty w głowicy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) Kolektor dolotowy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3) Nagar wyskrobany z samego EGR
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dodatkowo zdjąłem i wyczyściłem gumowy łącznik w rurze pomiędzy turbo, a intercooler'em, ponieważ był wilgotny na łączeniu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ogólnie boję się że to wina nieszczelnego TURBO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem