View Single Post
Stary 20-11-2019, 17:56   #124
marcin90.10
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-12-2018
Skąd: Bochnia
Model: Ford Focus MKII
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)

Myślę że można zostawić ośke niech sobie pracuje.

Panowie mam inny problem z benzyną 2.0 Duratec Focus MKII.
Jakiś czas temu pisałem o stukach klapek. Postanowiłem wymienić na te od Mondeo MKIII, weszły ciężko ale sama ośka wraz z klapami chodziła bardzo lekko. Złożyłem kolektor i wszystko super-cisza, aż do teraz.
Samochód mulasty w dolnych partiach a w górnych to nie wiem bo nie może obrotomierz dojść do 4 tyś. Miałem problem z ERG-wymieniony na nowy, lecz problem pozostał. Postanowiłem kupić elektrozaworki sterujące lecz dalej nic. Zasilanie do zaworków dochodzi, rezystancja ok.
Sprawdziłem gruszki-pompą vacum, ciąglą klapy i trzymają.
Eksperymentowałem i to co zobaczyłem to to że, przy podłaczonych elektrozaworkach do zasilania po przekręceniu zapłonu, pięknie oba cięgna pracują (dolne cięgno otwiera klapę a górne zamyka klapki kolektora), odpala pięknie. Problem z tym że cięgno otwiera górne klapy przy 4,5 tyś obrotów co jest zdecydowanie za późno.
Pomyślałem że to moze być powód tak mułowatego samochodu ponieważ ciągle te klapy są zamknięte.
Postanowiłem spróbować. Rozpędziłem jakoś samochód na 3 biegu i jak obrotomierz doszedł do 4,5 tyś to samochód dostał taki strzał mocy że aż w fotel wcisnęło. Odłączyłem elektrozawór od klapek górnych-samochód jakby dostał nowe życie. Ciągnie od dolnych obrotów, moc jak nigdy wcześniej. Po podpięciu elektrozaworu górnych klapek znów zmuła. Dziwi mnie tylko że komputer nie wywala błędu po odpięciu kostki.
Wykluczyłem klapy, gruszki, elektrozawory...dalej nie mam pomysłów.
Dlaczego nagle te klapy tak późno się otwierają?
Dodam że przewody od podciśnienia wyglądają ok.
marcin90.10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem