View Single Post
Stary 07-09-2019, 12:52   #18
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

To ja Ci powiem Szanowny kolego jak ja zrobiłem . Otóż napisałem maila do wszystkich dealerów w całej Polsce ( oprócz tego do którego mam najbliżej i kupiłem juz tam 4 Fordy )co chcę i jak chcę i poprosiłem o oferty. Napisałem swoja specyfikację oraz to , z czego jestem w stanie zrezygnować gdyby podobny samochód był na stoku w PL . Odpisała mi ponad połowa z czego następnie odpadło 70 %. W tym momencie juz było jasne ,ze auto tylko do zamówienia .

ST-line , 150km, szyber , hak , duzy spoiler , ruby red, blis ,ksenon , sam parkuje i inne mniej lub wiecej przydatne rzeczy . W sumie to nie mam chyba tylko dwóch opcji , które były w katalogu w sierpniu 18r ( skóry bo mnie nie kręci i nie zamówiłem aktywnego tempomatu )

Pozostało trzech dealerów na polu boju . Ceny oscylowały od 141tysi do 145 tysi.

Wtedy pojechałem osobiście do tego co mam najbliżej zapytałem o samochód, przedstawiłem konfigurację. Podali swoja cenę a ja im na stół ,ze mam za tyle i tyle . Zeszli do 139 tysi

Po czym udałem się do dealera za 141tysi (wszystko w obrebie W-wy)

i oznajmiłem ze mogę zamówić takie auto za 139 tysi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zeszli na 138 tysi . No to ja następnego dnia karty na stół u najbliższego dealera i usłyszałem 137 900. Jak się domyslacie zapewne jeszcze raz chciałem zrobić poprzedni manewr , ale handlowiec się domyślił i padło ,ze jak wpłacę zaliczkę to cena jest 137400. Jak wiadomo wszystkie negocjacje kiedyś się kończą lub muszą się skończyć . Myslę ,że może bym zszedł na 137 tysi , ale pomyślałem , że zawsze bliższa koszula ciału i bliżej na serwis ewentualny i wpłaciłem zamówiłem i juz pół roku minęło jak jest . Najgorsze jest oczekiwanie po wpłaceniu zaliczki . Miesiące sie ciągną i ciągną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i te poslizgi z dostawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reasumując to zawsze trzeba się targować, wybrzydzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ciągnąć w swoją stronę . Oczywiście w granicach rozsądku . Nie kręcić , tylko grać w otwarte karty . Dealerzy mają szerokie pole do popisu jesli chodzi o rabaty .

Tak mi sie jeszcze przypomniało . Jak auto przyjedzie to dobrze go obejrzyj . Wez ze sobą miernik lakieru !!! Pewnie zaraz sie każecie popukać w głowę "po co miernik lakieru w nowym samochodzie ?" Otóż auto zaczem dotrze do dealera przebywa dużą drogę a firmy przewozowe się z nimi nie cackają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mają też dobre lakiernie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na każdym samochodzie nowym znajdziesz "coś " i to tez są pieniądze do wytargowania . Nigdy nie wpłacaj całej kwoty przed oględzinami samochodu !!!!! Ja na koniec stargowałem jeszcze 500 zł za dwa małe odpryski wielkości połowy łepka od szpilki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kierowcy transportowi lohr tez wsiadają i wysiadają a po załadowaniu jest ciasno oj ciasno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 07-09-2019 o 13:01
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem