Temat: [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika
View Single Post
Stary 01-05-2018, 23:33   #470
robertd01
ford::beginner

Imię: Robert
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM M6
Rocznik: 2013
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Odświeżę temat.
Ostatnio przez kilaka dni włączał się u mnie komunikat "usterka silnika".
Samochód świeżo po przeglądzie po 120k km. Powymieniane wszystko, m.in. filtr paliwa.
Alarm włącza się tylko na obwodnicy przy ~130km/h i w większości jadąc pod górkę.
Po wyłączeniu silnika alarmu brak ???
Alar nie występuje podczas jazdy w mieście. Raczej nie zależy od obrotów, tylko od prędkości + być może od obrotów dodatkowo.
Wizyta w serwisie forda, ale niestety nie mieli czasu na sprawdzenie. Facet z serwisu po wysłuchaniu pytał czy przypadkiem nie tankowałem ostatnio na jakieś trefnej stacji.
Mówi, że mają często takie przypadki gdzie przyczyną jest złej jakości paliwo.
Ostatnio tzn przed alarmem tankowałem ON ACTIVE stacji BP w Rumi.
Po wizycie w Fordzie pojechałem na inną stację BP Gdynia Hutnicza i dotankowałem ~40l ON ACTIVE. Potem przez 2 dni kilka kółek na obwodnicy i niestety dalej pojawiała się usterka silnika. Kolejny raz dotankowałem tym razem na Orlenie ON VERVA ~16l.
Jazda na obwodnicy i dalej usterka.
Kolejne 2 dni jak ręką odjął. Zrobiłem ~100km na obwodnicy i nic wszystko ok. Gazowałem, przeciągałem obroty, zwiększałem prędkość pod górkę (poprzednio zawsze wyskakiwała usterka) i nic.
Jutro jadę do Forda mam nadzieję, że sprawdzą i może coś wyjdzie, ale podejrzewam, właśnie słabe paliwo na BP w Rumi.
Tankowałem 2018/04/05.
Może ktoś z Was miał ostatnio problemy po tankowaniu na stacji BP Grunwaldzka 2, 84-230 Rumia?
Generalnie praktycznie prawie zawsze tankuję na BP i nigdy nie miałem problemu, poza 1 razem 2 lata temu, zatankowałem na BP na A2, ruszyłem na autostradzie i chwila jazdy z większą prędkością i usterka silnika. Po wyłączeniu silnika problem nie wystąpił (aż do teraz) więc myślałem, że to był jakiś przypadkowy błąd.

Ostatnio edytowane przez robertd01 ; 01-05-2018 o 23:43
robertd01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem