View Single Post
Stary 20-07-2018, 14:41   #223
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Sygnalziacja wypalania DPF

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...kontrolek wskazujących na regenerację DPF niema w żadnym aucie
...zrobiłem moim MK4 prawie 100tkm i nigdy nie zwracałem uwagi na DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...DPF w MK4 to w ogóle nie problem, jest mało restrykcyjny i ciężko go zapchać lub wykończyć
...regeneracja włącza się śr. co 450 do 700km można to odczytać IDS i niema takiej możliwości aby samemu sprowokować go do wypalania, włączy się jeśli wartość wyliczona przez PCM osiągnie odpowiednia wartość...a na to ma wpływ sposób eksploatacji, długość odcinków jazdy, częstotliwość zmiany biegów (wciśnięć sprzęgła) oraz odczyt różnicy ciśnień przed i za filtrem...i tylko jeśli temp, silnika osiągnie 65st.C
...problemy z DPF w MK4 no wyjątkowa rzadkość, mogą pojawić sie dopiero pow. 150-200tkm i to tylko w autach jeżdżących krótkie odcinki...miasto, taxi itp. nawet problemy z EGR, wtryskami itp, nie sa tak groźne, bo samodiagnoza jest na tyle czuła, że wcześniej wywali błędy z nimi związane, zanim wykończą nam DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...podnoszenie sie poziomu oleju, zbyt częste info o konieczności wymiany oleju, to sa oznaki zbyt częstej regeneracji, poniżej 200-300km...proponuję dokładną diagnostykę silnika, czujników temp. przy DPF i czujnika różnicy ciśnień...poza tym niema się czym przejmować...Mondeo MK4/S-max z "suchymi" filterkami są w tej dziedzinie bardzo niezawodne, w przeciwieństwie do Kugi i Focusa z "mokrymi", francuskimi FAP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Heko w żaden sposób nie podważam twojego wpisu na temat Kugi wiem że jesteś specem od DPF , to jest tylko pytanie bo naprawdę już zgłupiałem zbyt dużo sprzecznych informacji, czy jesteś pewien że w Fordzie Kuga z 2008- 2010 czyli z początku produkcji jest mokry DPF? Widzę że ten post pisałeś w 2012 roku i może wtedy nie miałeś z nim styczności. Czy mógłbyś napisać czy jest mokry czy suchy
Dzięki przepraszam za post wyżej ale stary jestem i nie ogarniam
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem