View Single Post
Stary 29-08-2018, 01:50   #224
bonnusek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2017
Skąd: UK
Model: ford galaxy mk3
Silnik: 2.0tdci 163km
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Sygnalizacja wypalania DPF

Witam.
Autko to galaxy 2.0tdci 163km 2010 polift, przebieg 172k.Panowie u mnie sytuacja wyglada nastepujaco:auto mam od troszke ponad rok.rok temu we wrzesniu wyskoczyl blad p269f w czasie wypalania i niestety nie dokonczyl go. Skutek - koniecznosc wymiany swiecy dopalajacej.ale zanim wymienilem swiece dopalajaca zrobilem ok 40km z tym bledem po czym wymienilem swiece skasowalem blad,wymienilem spalony bezpiecznik i wyjechalem na trase z podlaczonym elm i forscanem zeby podejrzec wartosci temp spalin itp.po paru km oczywiscie sam zaczal wypalac - dokanczajac poprzedni przerwany proces i wszystko poszlo ok.i tu moje pierwsze pytanie: czy to dopalanie bylo wystarczajace czy powinienem wtedy przeprowadzic wypalanie serwisowe?
Postanowilem zrobic diode od sygnalizacji wypalania dpf.od tamtego czasu zapisuje przebiegi miedzy wypalaniami.mieszkam w malym miasteczku(uk) gdzie korkow raczej nie ma wiec powiedzialbym ze glownie jezdze w cyklu mieszanym - czasami drogi dwupasmowe.doszedlem do wniosku ze chyba zbyt czesto sie wypala ten dpf bo w cyklu mieszanym to bylo 160 potem 150 i kolejno 180 190 150 az do momentu wyjazdu do pl.wtedy tylko w trasie bylo 300 500 900 400 i w pl znow srednio 200.ostatnie wypalania to 160 160 135 100 115.hmm?
W pl mechanior sprawdzal mi ogolnie autko i po diagnozie kompem mowil ze jeden wtrysk do wymiany.jako ze nie mial wtedy czasu sprawe wtrysku odlozylem na pozniej.dzis o juz jest 8 miechow od tamtej wizyty u tego mechaniora i coraz bardziej mi sie wydaje ze te czeste wypalania to wina tego wtrysku.autko odpala normalnie jezdzi ok.w zimie rano odpala bez problemowo ale jakby troszke szarpie przez kilka sekund choc obroty nie faluja.przy okazji wspomne ze jak gasze autko to pierdzi chyba ten brazowy zaworek nie pamietam czy od turbiny czy od egr.czy on ma jakis wplyw na dpf?
Jezdzilem po mechanikach tu ale zaden nie byl w stanie sprawdzic korekt wtryskow.we fordzie zycza sobie £100 za sprawdzenie.doradzcie cos w tym temacie.czy zaczac faktycznie od dobrej diagnozy wtryskow i tu szukac przyczyny czestego wypalania? Czy moze filtr juz sie konczy?
Pozdrawiam
bonnusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem