Temat: [Ogólne] LPG w Fusionie
View Single Post
Stary 15-09-2005, 10:28   #27
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał JEDREKT
I jeździ.
A mnie znowu wpadło w ręce coś "anty":

Jaką instalację gazową powinienem zainstalować w moim samochodzie tj. Opel Astra 1.6 / 16V/100 KM rok prod.1996 i z silnikiem eko-tek. Pragnę nadmienić że już nosiłem się z zamiarem zainstalowania instalacji gazowej, ale odradzano mi z powodu rzekomego braku przestrzeni wypełnioną klimatyzacją jak i również tym że jeden z trzech silników w tym mój, nie nadaje się do zainstalowania w nim gazu nie sekwencyjnego.
Nie powinien Pan instalować żadnej instalacji gazowej do tego silnika. Ogólnie silnik jest ze względu na osiągi bardzo obciążony termicznie. Gdyby to był model z głowicą 8 zaworową a nie 16 zaworową to może by wytrzymał. Dodatkowym obciążeniem i komplikacją instalacyjną jest klimatyzacja. Krótko mówiąc i bez ogródek nie po to konstruuje się tak zaawansowany technicznie silnik, żeby później rezygnować ze wszystkiego w imię mniejszych kosztów paliwa. Radzę kupić model z najprostszym silnikiem o dużej pojemności skokowej.
http://kulesza.w.webpark.pl/listy.htm
Chciałbym wiedzieć gdzie leży prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem