View Single Post
Stary 27-09-2018, 11:42   #29
roberto_s
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź.

Skoro wzmocnienie hamulców tylko na przedniej osi nie ma istotnego wpływu na rozdział sił hamowania to rozumiem, że mam następujące możliwości (przepraszam, że się powtarzam, ale chciałbym to podsumować):
  1. opcja P&P z Volvo (zaciski + tarcze 336 mm) => tam jednak, z tego co pamiętam, to z tarczami jest kłopot mały bo trzeba dorabiać pierścień centrujący i otwory na szpilki są chyba 16 mm i taka trochę dłubanina wychodzi na mój gust inżynierski (budowlany co prawda, ale jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
    Z kolei tarcze do RS trzeba rozwiercać na szpilki 14 mm i w dodatku cieńsze są o 2mm od tych z Volvo no chyba, że zaciski również z RS (ale to trudno będzie).
  2. opcja P&P z S-max'a (większe zaciski + tarcze 316 mm) jak rozumiem jest w pełni kompatybilna tylko trudniejsza i droższa w zakupie?
Nie rozumiem dlaczego:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS Przewody jeśli wymieniać na te z oplotem to trzeba wszystkie. Nawet jeśli na tyle nic nie jest zmieniane.
z jakich względów - zasad najsłabszego ogniwa? Nie może być tylko przód jako bardziej "wytężony"?
Gdzieś mi w tej mojej lekturze wątków "hamulcowych" firma HEL się obiła o uszy produkująca wężyki do zacisków tylko nie pamiętam, których.

I na koniec (lekko poza tematem), napiszcie proszę jeszcze z jakimi zestawami tarcze+klocki macie dobre/złe doświadczenia po modyfikacjach (skłaniam się w stronę opcji 2.5 T 316 mm). O ceramikach ATE czytałem. Panowie z brakeparts.pl (po mojej charakterystyce jazdy) zaproponowali ZIMMERMANN SPORT COATZ + EBC Yellow stuff, ale wiercone mnie nie przekonują (tendencja do pękania). ATE Powerdisc są nacinane i w sensownej cenie. W koszta rzędu 1000 PLN za komplet wolałbym się nie ładować.
roberto_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem