Temat: [Focus 2011-2014] Szkoda parkingowa
View Single Post
Stary 26-11-2019, 12:27   #4
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W lewym przednim nadkolu jest pcm, sterownik silnika.
PCM nie jest z plastiku- przynajmniej nie w mk3 bo jak ford wypuści za 8-10 lat mk5 to kto wie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@Filemon - przed nadkolami są deflektory powietrza chociaż jak patrzę na Twoje zdjęcia to nie jestem pewien czy to to.. Kuknij sobie tutaj, może coś pomoże:
https://ford.7zap.com/en/car/53/no/0/1771/16405/71584/

Cytat:
Napisał Petrozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z OC tej pani jej ubezpieczyciel zaocznie wypłaci Ci bez sprawdzania, zdjęć itp ze 2k PLN-ów.
Rzeczywiście niektórzy ubezpieczyciele są gotowi takie małe szkody załatwić w uproszczonej procedurze i zaoszczędzić chociażby na opinii rzeczoznawcy.

Nie wiem jak to w szczegółach wyglądała u Kolegi Filemona ale z braniem kasy od sprawcy trzeba uważać i niezależnie od tego zawsze brać jego dane, dane jego samochodu i ubezpieczyciela. Usługi lakiernicze są droższe niż się przeciętnemu Kowalskiemu wydaje, poza tym mogą wyjść dodatkowe rzeczy. Nawet jak sprawca zadeklaruje, że dopłaci jak coś później wyjdzie, to może być z tym problem. Zresztą z perspektywy takiej osoby późniejsze dodatkowe żądania wyglądają jak próba wyciągnięcia kasy i dla mnie opór do dopłacania jest w sumie zrozumiały.
Ja w takiej sytuacji, jeżeli godziłbym się na rozwiązanie gotówkowe, to i tak żądałbym oświadczenia od sprawcy, pokwitował odbiór kasy tytułem odszkodowania za widoczne uszkodzenia pojazdu i umówił się, że jeżeli będzie coś więcej to zgłaszam szkodę, a pieniądze zwracam sprawcy.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem