View Single Post
Stary 17-01-2017, 22:46   #5
enifokus
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 2
Thumbs up Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Zrobiłem dokładnie taką przesiadkę o jakiej myślisz.
Przesiadłem się z Mondeo MKIV 2.0 TDCi (140 KM) w budzie Hatchback do Forda Grand C-MAX'a.
Podobnie jak u Ciebie, związane to było z powiększeniem się rodziny.

Czy to był dobry wybór? Nie zamieniłbym się z powrotem. Jeśli chodzi o wygodę dla kierowcy, niewielka różnica (na korzyść Mondeo jednak). Osiągi są jak dla mnie identyczne. Oba pojazdy mają taki sam silnik, prawie taką samą masę. Jeśli chodzi o praktyczność, mój (i każdy inny) Maksik bije Mondeo w każdym miejscu.
W aucie są wszystkie udogodnienia które miałem w Mondeo ale w Mondeo nie ma tych z C-MAX'a.
Do auta wygodnie się wsiada na mocno zatłoczonych parkingach (mieszkam w centrum Warszawy), przesuwne tylne drzwi sprawiają że zapomniałem o problemach i akrobatyce przy sadzaniu w foteliku 3-latka i przypinaniu obok jego półrocznego brata w nosidełku. Pasażerka też jest zadowolona i twierdzi że w ogóle wygodniej.
Synek siedząc z tyłu, dzięki temu że siedzenie jest wyżej, widzi co jest za oknem a nie jedynie plastiki na drzwiach. W ten sposób podróż nie musi trwać krótko bo się nie nudzi tak jak w poprzednim aucie (i nie marudzi).
enifokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem