View Single Post
Stary 13-04-2018, 09:23   #214
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Nie wiedziałem gdzie to włożyć dlatego wylądowało w wady i usterki. Proszę wszystkich, którzy się spotkali z takimi zjawiskami o wypowiedz, wszystkie opinie są mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wieczorem przyjrzałem się dokładnie moim soczewkom bi xenon i zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Załączam zdjęcie dla lepszego zrozumienia problemu. W obu soczewkach mam podobnie, czyli jakiś dziwny nalot na soczewce. Nie wiem dokładnie jak to opisać ale wygląda to jakby soczewka była zapaskudzona czymś, albo jakaś warstwa z soczewki została starta. Są bardzo widoczne plamy na samej soczewce, czy jest to coś poważnego? Czy soczewka do wymiany? Czy tylko czyszczenie? (ale jak czyszczenie to jak? klosze są nierozbieralne). Zapytuje osoby które się spotkały z takimi sytuacjami, czy to koniec? Czy da się z tym coś zrobić? Na pewno brudna (dziwnie wyglądająca ) soczewka ma wpływ na ilość i jakość światła na drodze.




Witam wszystkich na forum.
Robię mały update odnośnie moich lamp, może takie informacje przydadzą się innym.
Jestem już po czyszczeniu moich lamp😊 Wszystko poszło bez problemu a różnica jest kolosalna. Teraz w końcu bi-xenony świeca tak jak powinny świecić od samego początku. Przed czyszczeniem mając zamontowane najnowsze żarniki Osram CBI 6000K, światło było żółte, teraz jest śnieżno białe😊
Wszystko wskazuje na to, że przytrafiły mi się felerne egzemplarze lamp (konkretnie soczewek -samych szkieł). W warsztacie byli zdumieni jak wyczyścili szklą. Cala brunatna maź zeszła bez problemu i potwierdzili w warsztacie, że wyglądało to jakby ktoś nie dochował rygoru czystości przy skalaniu lap przez Valeo-producenta lamp dla Forda.
Dodatkowo okazało się ze odbłyśniki też dostały po kościach!!! Niesamowite, że w prawie nowym samochodzie, przy pełni automatycznym ustawieniu świateł (żarniki ksenonowe w sumie chodziły około 7 miesięcy) odbłyśniki były już lekko wypalone.
Wewnętrzna strona kloszy też była lekko uszkodzona przez temperaturę, na szczęście udało się również bardzo delikatnie wypolerować i zmniejszyć ten defekt.
Trochę żałuje ze zająłem się tym tematem tuż po gwarancji, ale cóż sam sobie jestem winien.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Soczewka po czyszczeniu.jpg (93.4 KB, 170 wyświetleń)
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem