Temat: [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima
View Single Post
Stary 26-04-2011, 18:42   #3
technisat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: szczodre
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam , dzisiaj naprawiałem klimę w swoim esiu(2006r,2.0 tdci).Test klimy był ok,ciśnienie czynnika dobre,wentylator podłączony na krótko działał(po włączeniu klimy nie ruszał,a musi się kręcić),błędów w klimie po podłączeniu kompa nie było,ale był w silniku P0691.Dzięki wpisowi jednego z naszych klubowiczów sprawdziłem.Po zdjęciu lewego przedniego koła i nadkola ukazuje się biała plastikowa puszka a w niej jest sterownik.Podłączone są do niego 3 wtyczki-szara, brązowa i mniejsza czarna.Fioletowy kabel który chcemy sprawdzić jest w czarnej wtyczce(uwaga ten w szarej jest od czujnika położenia wałka rozrządu).Ten fioletowy kabel ma mieć przejście do wtyczki ,która idze do sterownika wentylatora(kwadratowa puszka przy wiatraku)W tej wtyczce są dwa kable grube i nasz cienki fioletowy.Musi być na nim przejście,a u mnie nie było.Zrobiłem obejście,wykasowałem błąd i klima znowu działa.Klima ruszała na 5-7 sek po wykasowaniu tego błędu, potem błąd znowu wskakiwał ,sprężarka się zatrzymywała,bo nie ruszał wentylator.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
technisat jest offline   Odpowiedź z Cytatem