Temat: [C-MAX 2003-2007] Błędy przy próbie odpalenia
View Single Post
Stary 14-04-2019, 21:02   #1
dj.landi
ford::beginner
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Tarnów
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Błędy przy próbie odpalenia

Witam.
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety jestem zmuszony prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim C-maxem, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach.
Przejdę więc do sedna. Mam dwa problemy. Otóż pierwszy wygląda następująco. Od pewnego czasu (nie zawsze) po przekręceniu kluczyka, normalnie zaświecają się wszystkie kontrolki i gasną, ale kontrolka immo nagle zaczyna szybko mrugać, po czym przy próbie odpalenia wyświetla się komunikat USTERKA UKŁADU STEROWANIA SILNIKA, następnie OGRANICZONE DZIAŁANIE EPB i samochód nie odpala... W innych postach podobny problem dotyczył problemu z zegarami (zimne luty? Ale dotyczyło to zwykłej wersji zegarów bez komputera pokładowego -> no chyba że w tej rozbudowanej również może wystąpić podobny objaw?). Wyjmować zegary i sprawdzać zimne luty? Przy tych problemach przeskanowałem auto ForScanem i pokazało się kilka informacji. Główna z nich to
===EPB DTC P1628-A0===
Kod: P1628 - Usterka zasilania wejścia modułu zapłonowego.
Sprawdziłem styki włącznika zapłonu (kostki stacyjki - myślałem żeby profilaktycznie wymienić ale wszystkie dostępne są do wersji bez EPB - czyli nie będzie pasować??). Poniżej dołączę log z forscana.
Drugi problem to prośba o zwrócenie uwagi na wskazania VTGT i EGR podczas pracy na biegu jałowym oraz dla porównania przy obrotach ok 2000rpm. Mianowicie mam wrażenie że auto jest zmulone i coś średnio przyspiesza, choć też nie zawsze tak jest.
Bardzo proszę szanownych forumowiczów o wskazówki i rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford1.jpg (43.7 KB, 69 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ford2.jpg (44.5 KB, 42 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt ford.txt (11.3 KB, 2 wyświetleń)
dj.landi jest offline   Odpowiedź z Cytatem