View Single Post
Stary 14-07-2015, 21:23   #404
bartos1985
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 150 KM->204 KM (Heko)
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Witam wszystkich!

Dwa miesiące temu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego Mondeo.

Nie obyło się bez przykrych niespodzianek na samym początku. W dniu w którym byłem umówiony na odbiór, okazało się, że jest szkoda transportowa i samochód nie może zostać wydany. Dealer stanął jednak na wysokości zadania i poza naprawą na swój koszt zaproponował darmowe przeglądy gwarancyjne. Uszkodzone były drzwi pasażera (wgniecenie) oraz plastikowy próg.

Na dzień dzisiejszy mam przejechane prawie 5000 km. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne (wcześniej Passat b7, który w porównaniu z Mondeo prowadził się według mnie jak wóz drabiniasty). Zawieszenie, wyciszenie są jak dla mnie wręcz powalające.
Jedyne uwagi jakie mam do Forda na dzień dzisiejszy to:
- klima (podobnie jak u większości osób w tym wątku również "szaleje"
- trzeszczący podłokietnik (do 2500 km była cisza)
- czarny plastik w okolicy podłokietnika rysuje się od patrzenia na niego
- czujniki parkowania sprawiają wrażenie mało precyzyjnych (tu akurat Passat wypadał lepiej)
- sporadycznie przy mocniejszym hamowaniu, mam wrażenie jakby fotel kierowcy minimalnie jeździł w przód/tył (podobnie było w Focusie II, którego miałem kiedyś)
- czujnik świateł czasami zapomina o ich włączeniu np. przy wjeżdżaniu do ciemnego garażu podziemnego, a ikonki automatycznych świateł na wyświetlaczu raz się zapalają, a raz nie (bez większego związku z ich rzeczywistym działaniem) - to pewnie kwestia jakichś poprawek w oprogramowaniu

Największy problem, który zaobserwowałem w tym samochodzie dotyczy sprzęgła. Na forum przewijają się pojedyncze wątki dotyczące tego, że bierze wysoko, jednak u mnie jest chyba coś nie tak. W czasie długiej jazdy autostradowej na 5 i 6 biegu, pierwsze wciśnięcie sprzęgła po przerwie (np. przy redukowaniu) jest jakieś dziwne. Niby działa prawidłowo, jednak pedał jest twardy i chodzi z wyraźnym oporem. Podobnie jest zresztą po nocnym postoju, kiedy to pierwsze wciśnięcie sprzęgła wymaga użycia większej siły. W czasie jazdy w korku, ciężko z kolei ruszyć autem płynnie. Ruszanie czy to samym sprzęgłem czy z użyciem gazu powoduje delikatne szarpanie.

Czy ktoś z innych użytkowników 2,0 TDCI zaobserwował takie objawy? Jestem już umówiony w serwisie za tydzień (obecnie jestem na urlopie), ale obawiam się, że ASO będzie mieć problem z odtworzeniem warunków, w których opisane problemy występują.

Mimo wszystko uważam Mondeo za bardzo udany samochód i mimo pewnych drobnych niedoróbek zdecydowanie mogę je polecić.
bartos1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem