View Single Post
Stary 01-02-2018, 22:31   #30
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał majek32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nawiązaniu do dyskusji
Czy jest w PL szkoła nauki jazdy która uczy jeździć a nie zdać egzamin?
Długo myślałem nad odpowiedzią- z jednej strony są nieliczne.
Z drugiej strony- kurs jest kursem, egzamin jest egzaminem, a życie jest życiem- są wycieczki do innego miasta (mniejszego czy większego) i są kolizje (oby tylko), bo młody nie może się odnaleźć w nowym środowisku.
Jaki kurs by nie był, nie nauczy wszystkiego, egzamin nie zweryfikuje itd. Kółko się zamyka.
A wyobrażasz sobie (tak z perspektywy czasu) jeździć całe miasto prawym pasem, z dozwoloną prędkością i zatrzymywanie na żółtym świetle? Bo ja nie. Przepisy w nielicznych sytuacjach są nieścisłe.

Cytat:
Napisał majek32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie potwierdzenie lub zaprzeczenie na Twoje pytanie?
Już.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinien stać 10 metrów od skrzyżowania
Tak, to auto stoi na skrzyżowaniu.

skrzyżowanie- przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

O ile pojęcie drogi już było
https://forum.fordclubpolska.org/sho...7&postcount=17
to musimy jeszcze wyjaśnić kwestie drogi twardej

droga twarda - drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi;

Jeżeli chodzi o wspomniane 10m, to powinno liczyć się nie od krawężnika, tylko od skraju chodnika (nazwałem to tak- po swojemu), czyli w tym przypadku od muru.
Tyle, jeśli chodzi o teorie. Życie jest takie, że w niektórych miejscach nie znajdziesz wolnego miejsca parkingowego, a nie widziałem też policjanta mierzacego odległość od skrzyżowania.
I mam nadzieję, że jest ta kwestia wyjaśniona. Następne zadanie będzie z tym związane.
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 01-02-2018 o 22:37
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem