Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie działa zamek klapy bagażnika
View Single Post
Stary 21-08-2012, 15:00   #39
kak7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Witam wszystkich kolegów.
Stałem się kolejnym niekoniecznie szczęśliwym posiadaczem kombi bez możliwości otworzenia bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorzej, że do awarii doszło w trasie na wakacje, gdy byłem wyładowany po dach. Wykopywanie wszystkich bagaży przez drzwi nie należało do przyjemności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki Waszej pomocy po powrocie bez szkód udało mi się otworzyć bagażnik od środka, nawet bez rozwalania zamka, nie mówiąc już o plastikach. Rzeczywiście uszkodzeniu uległ plastikowy wałek z zębatką. Wygląda to na zmęczenie materiału, choć biorąc pod uwagę wiek auta, to raczej trochę wcześnie. Znając ceny zamka zabieram się dziś za jego naprawę, bo mam ciekawą koncepcję, z którą nie wiążą się praktycznie żadne koszty (poza ręcznymi robótkami w warsztacie teścia). Porobiłem kilka zdjęć z demontażu i rozbierania zamka, jeśli jest ktoś zainteresowany mogę przesłać.
A swoją drogą o efektach reperacji poinformuję po jej zakończeniu.
pzdr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kak7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem