Temat: [Mondeo 2007-2014] 6 biegowy automat - jak się sprawuje?
View Single Post
Stary 06-05-2020, 05:30   #441
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał dyzio19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ajro rzeczywiście jakoś nienaturalnie to wygląda, aczkolwiek na zimnym silniku, czasami... podkreślam czasami, też mam tak przez chwile ok 5 km.
Patrząc na twoje filmiki i czytając opis przez moment myślałem czy przypadkiem nie jest to wina niezapinania się lockup w sprzęgle hydrokinetycznym ale jak piszesz o tym, że automat sam zmienia bieg na 6 przy prędkości 60km/h to jakoś nie wydaje mi się aby to było to.
A czy robiłeś już coś z softem skrzyni bo ja w takim przypadku pojechałbym na update softu w skrzyni bo z tego co pamiętam jak ja robiłem go u siebie to koleś mówił, że od mojej wersji było już 7 uaktualnień. Koleś zrobił mi Update do najnowszej jaką miał i zrobił na nowo adaptację skrzyni. I taką drogą na twoim miejscu bym poszedł. Jest to najmniej kosztowo i inwazyjnie. Później myślałbym dalej. Dla uporządkowania informacji ja robiłem update softu bo skrzynia poszarpywała przy redukcji z 2na1 albo z3na2 bo już nie pamiętam -temat ogólnie znany na forum.
A propos. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to były wszelkiego rodzaju programowania i adaptację skrzyni biegów. Dodam, że to tak wygląda jakby się lock,up nie zapinał. Kiedyś byłem u jednego mechanika, który w komputerze sprawdzał czy się zapiął przy 60km/h. No i owszem, komputer pokazał, że tak, ale ja mogłem sobie podnisić gazem obroty i nie adekwatnie do nich rosła prędkość. Auto też pokazywało, że jedzie na 6 przy 60km/h. I to skutkuje tym windowaniem obrotów. Bo jak się rozpędzę do ok 70km/h tak się ślizgając, to silnik spadnie z obrotów, uciszy się i mam wtedy kopa. A jest ktoś ze ślaska tutaj, żeby to u niego zweryfikować?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem