Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 27-04-2018, 07:45   #4870
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Re: Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziś rano zostawiłem samochód przed biurem, zamknąłem, nie schowałem kluczyka do puszki i za pół godziny wyglądam przez okno, a tam bagażnik otwarty. Zgłupiałem. Pytam ludzi czy jak wchodzili do firmy to bagażnik był zamknięty i wszyscy mówili, że tak? Mondeo przechodzi przeistoczenie w Transformersa?
Niestety to kolejna słabość mondeo mk5 względem np. poprzedniego modelu (mk4) - pilot. Mam system bezkluczykowy, pilota w kieszeni i dopiętego do niego dodatkowego pilota do bramy wyjazdowej. Wielokrotnie jak siadam w aucie albo wysiadam z niego, to pilot od bramy naciska na jakiś przycisk od pilota od auta i albo mi blokuje auto załączając alarm z osobami w środku albo przełącza funkcję otwierania drzwi kierowcy a wszystkie drzwi. W mk4 miałem też keyless i też ten sam pilot od bramy i ani razu przez 4 lata posiadania nic się przypadkowo nie wcisnęło. Zdecydowanie lepsze ukształtowanie pilota i przycisków. W mk5 średnio 1x w tygodniu coś się dzieje przypadkowo :-(
Może po prostu coś ci nacisnęło na przycisk elektrycznego otwierania tylnej klapy - zasięg pilota jest całkiem niezły i można sterować funkcjami auta (świadomie lub nie) z kilkunastu metrów co najmniej.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem