View Single Post
Stary 19-02-2014, 13:13   #20
WuRC
ford::beginner
 
Avatar WuRC
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-02-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Polski Transit Driftbus 440 KM

Na wstępie pozdrawiam wojtekjanus i dziękuję z zainteresowanie projektem.
Wszystko chyba już zostało napisane o naszym projekcie ,chciałem tylko dodać że całe tylne zawieszenie to projekt autorski opierający się na idei "four link system" stosowanej w rajdowym Escorcie z lat siedemdziesiątych.
Ten zawias idealnie nadaje się do driftu , przede wszystkim nie zmienia kąta pochylenia tylnych kół podczas jazdy co jest ważne w drifcie i ogólnie w motorsporcie.
Oczywiście rury użyte do jego budowy są dużo masywniejsze niż w samochodach osobowych a całość jest spięta uniball-ami.
Silnik zastosowaliśmy niestety Bawarski jest zamocowany dość wysoko ,umieszczenie go niżej jest niemożliwe ze względu na aluminiową miskę oleju która jest duża.Miska prawie dotyka belki pod silnikiem która jest kilka centymetrów nad ziemią.

Muszę przyznać ,że zaczynając budowę Transita nie spodziewałem się że kiedyś napiszę o tym na forum......Ale zapraszam do odwiedzenia strony z tym co już w życiu zbudowałem i nadal buduję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://wicikmotorsport.com/budowa.html
WuRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem