View Single Post
Stary 19-08-2018, 10:29   #4
clueman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2013
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zakup. Czy warto?

Właśnie sprzedałem mojego 3,2 w manualu z 2012 roku. Ogólnie auto mi pasowało. Jeździłem głównie trasy. Zrobiłem 106kkm i po kolei z napraw miałlem:
- sprężarka klimy przy 2500 (wyciek) - wymiana na gwarancji
- szyba przednia nie grzała - 3 razy wymiana na gwarancji
- przeguby wahacza przy 70kkm - wymieniłem sam po dobraniu zamiennika. Ford sprzedaje w całości z wahaczem za 1000 PLN(sic!)
Komfort jazdy z przodu dobry. Z tyłu trochę narzekali jak za szybko jechałem przez wertepy. Spalanie miałem 9.8 średnio. Raz dobiłem do 12,5 ale to przez miasto. Jeżdziłem max 120, ze względu na hałas. Po zmianie opon jeżdziłem szybciej ale spalanie też spadło, więc nie bolało mnie to nigdy. Dla mnie ten samochód ma dwie zasadnicze wady: brak dyfra z przodu i krótka jedynka. O ile z tym pierwszym da się żyć, to drugie było denerwujące i potem żałowałem, że nie kupiłem automatu. Na pakę wstawiłem klapę z Pickup Diablo, ale znowu żałowałem potem, że nie roletę. Przeprowadziłem 2 mieszkania oraz nigdy nie miałem problemu z zabraniem czego chciałem na wakacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Z parkowaniem nie było problemu - wciskałem się nawet w uliczki wokół wrocławskiego Rynku. Ponadto auto budzi respekt i na pewno będę miał podobnego smoka w przyszłości. Ogólnie warto, lecz ostrożnie z serwisem.
clueman jest offline   Odpowiedź z Cytatem