Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 02-04-2017, 12:25   #3761
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał skubi3009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Konkretnie chodzi mi o jazdę po nawet małych dziurach mam wtedy wrażenie ze auto jest mega twarde i strasznie stuka...
Cytat:
Napisał madamaszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem na priv.
Jestem ciekaw, do jakich wniosków dojdziecie.

Moje spostrzeżenia na temat zawieszenia są podobne. Mówię tu o standardowym zawieszeniu (nie adaptacyjnym). Do ładu nie mogę dojść, szczególnie jak czytam opinie, że cyt. "zawieszenie MK5 jest komfortowo zestrojone".
Moje subiektywne odczucia są takie, że najdrobniejsza nierówność nawet wydawać by się mogło na płaskiej i prostej drodze przenosi się na budę w mniejszym lub większym stopniu, co powoduje efekt trzęsawki przez całą drogę.
Jako że nie dawało mi to spokoju to poprosiłem ASO o jazdę innym egzemplarzem i stwierdzam, że jest podobnie, więc to nie mój ma problem, tylko ten typ tak ma.
Testy organoleptyczne przeprowadzałem na:
- letnich 16-kach
- zimowych 16-kach
- letnich 17-kach
Różnice są, ale pomijalne raczej.
Temu zawieszeniu bliżej do sztywnego/twardego niż komfortowego moim zdaniem i jedyny tego plus to trzymanie w zakrętach. No ale ile na Boga jeździmy w zakrętach a ile po prostym?
To tylko taka opinia dla osób rozważających zakup auta. Nie wszystko wychodzi na jeździe próbnej. Ja przez pierwsze 2000 km byłem tak zauroczony, że zaczęło mi to przeszkadzać dopiero później.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem