Temat: [Galaxy 2006-2015] Częste wypalanie DPF
View Single Post
Stary 09-11-2019, 15:05   #18
krisos1
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2014
Skąd: OPOLE
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

@[S][/S];Pobawiłem się jeszcze dzisiaj FORScanem i jedna rzecz mnie niepokoi że temperaturę przed katalizatorem jak i za katalizatorem pokazuje -40. Czyżby obydwa czujniki padły? Może to jakaś inna przyczyna? Czy ma to wpływ na częste wypalanie? Czy ktoś jest w stanie pomóc mi to ogarnąć? Czy posiadacie wiedzę przy jakiej wartości kPa włącza się wypalanie? mi na wolnych obrotach pokazuje 0.2 do 0.3 po trzech dniach rośnie do 0.6.

Bump: Z tego co wyczytałem w necie "przy czystym dpfie obrotach powinieneś mieć około 5mbar, przy jeździe ze stałą prędkością ok 100km/h ta wartość powinna wynosić ok 50mbar-100mbar, przy full obciążeniu nie powinna przekroczyć 150mbar" - mi przy jeździe po mieście podchodzi do 2.7 kPa czyli 27mBar (120Mbar miałem jak auto szło na "piskach" ) z tego wniosek że to nie przytkanie powoduje załączenie wypalania więc CCCOOOOO?????????
Jeżeli ktoś jest w stanie to prosiłbym o namierzenie numeru czujnika przed katalizatorem do WF0MXXGBWM7J00553.
Ile w układzie jest czujników temperatury spalin?

Po wieczornym przeglądaniu forum znalazłem coś jeszcze co mnie zaciekawiło. Czy w miejscu F6 nie powinien się znajdować bezpiecznik od sondy temperatury?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bezpieczniki.jpg (94.0 KB, 52 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krisos1 ; 09-11-2019 o 20:12
krisos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem