View Single Post
Stary 15-09-2015, 22:17   #6
m_wawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2015
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_wawa - masz 100% racji Jednak z tym spalaniem 2,6 l/100 to ktoś przesadził Ja stosując eko driving i "filozofię" hybrydy osiągnąłem 4,2 l/100. Chociaż muszę zaznaczyć, że zdarzały mi się odcinki z gazem w podłodze. Przecież miałem to auto na testy to musiałem popróbować wszystkiego Być może jeżdżąc cały czas po mieście, czyli w środowisku sprzyjającym hybrydzie, udało by się osiągnąć 3l/100. Jak kupię, nawinę trochę km to się wypowiem
Cytat:
Napisał Karwos00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2,6 można sobie pomarzyć. Jako że mam zapakowany ten sam silnik i całe ustrojstwo EV to wiem że poniżej 4 to się uda ale na jakimś krótszym dystansie jak się ma naładowane baterie i jest z górki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. często mam od 0.0 do 3.5 ale to podjechanie 500m po zakupy i akurat bateria była jeszcze ok i temp była OK.

Ostatnia wolna trasa - Białowieża - Białystok - jazda 60-90 (ale większości 60-70) - spalanie 4.6 - ale to raczej toczenie się niż jazda (waga samochodu raczej nie ma tu wpływu bo jechałem w 4 osoby - jadąc samemu raczej nic by to nie zmieniło).

W trasie nie udało mi się spalić więcej niż 5,8 - jadąc z normalnymi prędkościami - czasami 120-140 na expresówkach.
No właśnie, w niskim zużyciu paliwa potencjalni nabywcy pokładają największe nadzieje decydując się na hybrydę (oczywiście na ochronie środowiska również Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Z tego co wyczytałem, ADAC testuje auta na swoim stanowisku pomiarowym (na rolkach, generator wiatru, itd.) stąd hura optymistyczny wynik. W sumie zbliżony do deklarowanego przez Forda zużycia 2,8 l/100 km. Jeśli procedura testowa zużycia paliwa w mieście wzorowana jest na normowym ECE ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]):
Cytat:
Obecnie cykl "miejski" znany jako ECE składa się z czterech następujących po sobie dwustusekundowych, jednakowych cyklów o nazwie ECE-15. mają one odzwierciedlać miejską jazdę w dużym mieście europejskim. Każdy ECE-15 odbywa się (na rolkach hamowni) na trasie 4052 m ze średnią prędkością 18,7 km/h i maksymalną 50 km/h. Od roku 2000 początek tego poczwórnego cyklu pomiarowego następuje gdy silnik samochodu jest całkowicie zimny. To podczas niego mierzone są wartości "miejskiego" zużycia paliwa i emisji spalin oraz CO2.
to hybryda bez problemu wykaże takie niskie zużycie, do wyczerpania energii w akumulatorach.

Studiując na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zużycie paliwa deklarowane przez amerykańskich użytkowników Fusiona hybrid 2013 (odpowiednik Mondeo hybrid tylko w USA, a oferowany już od 2013 r.) na podstawie deklaracji od ponad 90 użytkowników, średnie zużycie paliwa wychodzi na poziomie 5,5 l/100 km, a zakres od ok. 4 do 6,6 l/100 km. W tym zakresie trzeba będzie się spodziewać realnego zużycia paliwa. Hmm. Jak na duże auto w segmencie D - nieźle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja też nie mogę się doczekać na pierwsze tankowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a jak wygląda zużycie paliwa zimą? Mamy sezonowy skok na portfel? A baterie trzymają jak latem? Czy dane, które podałeś są odczytane z komputera, czy z tankowań "pod korek"?

Bump:
Cytat:
Napisał Karwos00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A do bagażnika mieści się wystarczająco dużo włącznie z 2 walizkami i wózkiem dla dziecka.
I to jest na prawdę dobra wiadomość. Wydaje się, że bagażnik, pomimo nie największej pojemności na papierze, jest sporych rozmiarów w planie, co czyni go pakownym. Na tej dziwnej półce też można coś zmieścić.

Wkurza jeszcze fakt, że nie można nawet za dopłatą zamontować haka. Nawet Ford nie puścił wiązki elektrycznej na tył.
m_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem