Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 05-06-2018, 22:50   #1
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Ecosport 06/2018 wersja ST-Line 1.0 125km automat

Ciekawa sprawa dotycząca spalania paliwa. W sobotę jak odbierałem auto zatankowałem pod korek 52 litry benzyny. Dzisiaj zaczęła świecić się rezerwa w trasie, jechałem więc do jakiejś stacji na trasie do domu a komputer pokazywał już podczas zbliżania się do stacji benzynowej że mogę zrobic jeszcze 20km. Na stacji zatankowałem ponownie pod korek ale 44 litry. Czyli powinno pozostać w zbiorniku jeszcze 8 litrów paliwa co przy mojej dynamicznej jeździe powinno starczyć na ok 80 do 90km. Autem przejechałem prawie 480km a więc średnia wyszła ok 9,5L/100km . Na autostradzie jechałem chwilami max 160km/h ale średnio pomiędzy 120 do 140km/h, trochę było miasta i stania w korkach lub światłach. Nie wiem więc skąd komputer obliczył ze na 8 litrach paliwa przejadę tylko 20km... ? Jest to chyba sprawa dosyć dużej bezwładności w obliczaniu średniego dystansu bo w Mondeo mk3 zerowałem liczniki ale po krótkim czasie i tak w wersji TDCI 2.0 spalanie średnio było zawsze ok 7,5l/100km na wyświetlaczu ( prawie cały czas taki sam wynik ) , tutaj na razie wychodzi ponad 9l/100km a chwilami dochodzi do 10l/100km nawet w trasie. Być może musi się to wszystko ustabilizować i musze przejechać przynajmniej parę tys km aby sprawdzić jakie jest rzeczywiste spalanie. Moim zdaniem będzie ono w granicach 8 do 9l/100km. Próbowałem trochę jazdy również w położeniu S w mojej skrzyni automatycznej i jazda jest super ale podejrzewam że przy tym kręceniu do ponad 5000 obrotów/min spalanie będzie ok 11 do 12l/100km ... Być może jest ustawiona taka rezerwa żeby pojechać na stację i tankować kiedy jeszcze zostało pare literków w zbiorniku i aby nie zasysać wszystkiego ze zbiornika i nie zapchać filtru paliwowego...Pożyjemy, pojeździmy, zobaczymy :-)
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem