Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 07-06-2018, 19:56   #4
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał szmelcmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może akurat zliczył też z okresu gdzie były korki. Średnia nie jest uaktualniana zbyt często. Co do spalania ogólnie to na pewno spadnie. Na dotarciu zawsze jest troszkę większe. Tak, wiem. Nowe auta są już niby dotarte. Ale wiem też , że to g... guzik prawda. Przetarte, to tak.
Nawet po tych paru dniach już widzę że średnia powoli mi spada na komputerze. Nie zeruję niczego tylko obserwuję co się dzieje. też tak myślę ze nie będzie źle. Zresztą prawde mówiąc nigdy z nikim nie dyskutowałem o tym jak to zrobic aby auto spalało o np 0,2l mniej :-))) Mam to gdzieś, chodzi mi o fakt tylko. Mam już 1000km i spalanie spadło do 9,4l na komputerze a jeździłem jeszcze bardziej dynamicznie a na autostradzie zrobiłem próbę szybkości do 190km/h przez parę kilometrów, potem było miasto, trochę spokojnej jazdy i też normalnej na drodze szybkiego ruchu. Mam włączoną klimę na okrągło, audio B&O chodzi na 75% bo aż się miło słucha przy większej mocy i lepszej jakości więc czego mam oczekiwać ? Pewnie że można wyłączyć klimę, wyłączyć radio, jechać max 100km/h i chwalić się jakie zajebiste auto z niewielkim spalaniem. Tylko że jeździłem hybrydą Toyota CH-R i średnie spalanie było podobne !?! To po co wydawać na marketing Toyoty jak finalnie wychodzi na to samo ? A Ford Ecosport moim zdaniem jest lepiej doposażony dla kierowcy i auto jest bardziej funkcjonalne niż CH-R. Jeżeli zejdę poniżej do ok 8l/100km to i tak będzie super bo nie kupowałem auta po to aby na nim zaoszczędzić tylko żeby wygodnie sobie podróżować i bezpiecznie dojechać do celu. Zmniejszona przez słupki widoczność z przodu już mi kompletnie nie przeszkadza i jest o dziwo cichy nawet przy dużych prędkościach. Nauczyłem się już inaczej w odróżnieniu od diesla Mondeo naciskać na gaz i charakterystyka się poprawiła. W położeniu Drive działa system Auto/Stop silnika natomiast w pozycji Sport silnik nie gaśnie. System Bluetooth łączy się rewelacyjnie z telefonem i jakość rozmów jest perfekcyjna. Tylko lepszy, spokojniejszy styl jazdy i będzie ok.

https://photos.app.goo.gl/S8z5zp9uQHIHvy5g1

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 07-06-2018 o 20:37
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem