Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 12-06-2018, 22:37   #10
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Po wielu godzinach spędzonych przy konfiguratorach oraz wizytach w salonach okazuje się że cenę finalną auta trzeba składać bardzo dokładnie patrząc jakie dodatki sie bierze i jakie pakiety. Najlepiej najpierw pakiety a potem ewentualnie pojedyncze dodatki. W Fordzie np można się bardzo łatwo pomylić i dołożyć niepotrzebne rzeczy, które na przykład sa już fabrycznie a konfigurator ich nie eliminuje, niektóre sa tez niepotrzebne wiec trzeba uważać i robić to finalnie ze sprzedawcą na konfiguratorze ich wewnętrznym w salonie bo tam trochę inaczej się to robi a jak sa zmiany fabryczne to tam oni to widzą a na stronie nieraz nie. Generalnie wziąłem wszystko co jest możliwe i skonfigurowałem w prawidłowej kolejności więc opcja 100% full bardzo mnie ucieszyła. Będę teraz polował na moduł Ford Connect aby mieć hotspot w aucie, połaczenie z aplikacją fordpass aby mieć na bierząco wszystkie dane z komputera oraz system start-stop silnika zdalnie z kluczyka co jest fajne i w zimie i w lecie aby rozmrozić lub ochłodzić auto przed jazdą. W USA i w Eurpoie zachodnie te moduły mają. U nas jako pierwsze auto z tym modułem wchodzi nowy Ford Focus. Więc jak on będzie już w sprzedaży to i system Ford Security Call i cały moduł będzie działał i w innych autach z Sync 3. Nie wiem tylko jak rozwiążą umowę z operatorem internetu na karcie SIM bo np w USA i w Europie zachodniej właściciel auta płaci za pakiet internetowy ok 50zł. W Peugeot 3008 ten system np jest gratis. Zobaczymy.
A wracając do spalania to już zaczyna komputer pokazywać mniejsza wartość czyli 8.7L/100km . A jeżdżę tak samo jak na poczatku tylko chyba bardziej się wczuwam w pedał i możliwości przyśpieszenia. Wsiadłem dzisiaj w swojego wysłużonego Mondziaka i przyznam się że szybko wróciłem do domu bo już mi się nie chce nim jeździć :-) No ale to różnica technologii 12 lat ... Chociaż kopa ma Mondziak o wiele lepszego no i na 2 baki ropy w Mondeo Diesel w Ecosporcie na razie zużywam 3 baki benzyny ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem