Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 14-12-2019, 06:55   #82
forest_44
ford::beginner
 
Avatar forest_44
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Wrocław
Model: Ecosport
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał Kuczew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Od tygodnia jestem (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) posiadaczem Ecosporta. Dziś miałem okazję pierwszy raz przeprowadzić test spalania w trasie i jestem niemile zaskoczony. Trasa Łódź - Gdańsk autostradą, wyłączona klima, prędkość 140-160 km/h, spalanie ok. 8.5L/100km. Ok. Powrót tą samą trasą i w tych samych okolicznościach i przy 160 km/h komputer pokładowy pokazywał chwilowe spalanie na poziomie 10-11litrow. Ostatnie kilkadziesiąt km jechałem 120 km/h i chwilowe oscylowało ok. 9 l. Przy dystrybutorze wyszło 9.8l/100km. Trochę słabo.
Auto dwuletnie. 14000 km przebiegu. Podemonstracyjne.
No wszystko się raczej zgadza i tak będziesz miał. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualnie mam dane od lutego do końca października, w których średnia rzeczywistego spalania to 7,33l/100km. Jeżdżę po mieście i poza miastem. Można powiedzieć, że mniej-więcej w proporcjach 60:40 (wieś:miasto).
Na trasie najniżej udało mi się zrobić średnią na całym baku 5,88l/100km, ale musiałem się bardzo starać, a prędkość maksymalna to była 120 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

160 km/h to chyba maksymalna prędkość dla tego silnika, ostatnio miałem takie wrażenie na autostradzie, więc nie dziw się, że przy takiej prędkości tyle pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
forest_44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem