Temat: [S-MAX 2006-2015] Komunikat: "akumulator rozładowany"
View Single Post
Stary 20-11-2013, 05:12   #24
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: komunikat "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przesadzasz kolego .
odejmij te 0.5 V . to będzie przynajmniej .
Myślę że nie przesadzam. Nie tylko ja głoszę taką teorie. http://www.akumulatory.auto.pl/porady#4
Tutaj dodam również iż mówimy o napięciu spoczynkowym mierzonym miernikiem a nie odczytywanym podczas testu zegarów. I rzeczywiście ta teoria w moim przypadku się sprawdziła, ponieważ jak wcześniej już opisywałem również miałem podobne objawy (tak jak opisywał założyciel tematu) Dlatego przez prawie przez rok garażowałem auto z otwartą maską i przed każdym wyjazdem mierzyłem stan napięcia akumulatora po dłuższym postoju i zawsze wiedziałem kiedy komunikat się pojawi 12.3 V = usterka oświetlenia podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce. Kolejnym dowodem popierającym tę teorię jest fakt, iż po pewnym czasie kupiłem nowy akumulator który w momencie zakupu miał właśnie napięcie spoczynkowe 12.3 V . Oczywiście przyznaję że na podstawie samego napięcia akumulatora nie jesteśmy w stanie określić dokładnie stanu akumulatora. Ale jest to parametr,który może nam coś o nim powiedzieć.
Mój błąd polegał na tym iż nie zinterpretowałem tej wielkości poprawnie i nie przebadałem go dokładniej co po krótkim czasie użytkowania dało się odczuć: problem powrócił. W efekcie okazało się iż zakupiłem akumulator który przez dłuższy czas przed moim zakupem stał niedoładowany/rozładowany, przez co się zasiarczył. Reklamacja została odrzucona, a ja mam kolejny akumulator ( już rok) z utrzymującym się napięciem w stanie spoczynku 12.5-12.8 V oraz gęstością elektrolitu na poziomie 1,27 -1,29 g/cm3. Tak więc zachęcam do sprawdzania akumulatorów w czasie ich zakupu ( zwłaszcza w sezonie letnim-bo tak było w moim przypadku) ponieważ jeżeli czeka on zbyt długo na nabywcę to możemy być nie do końca zadowoleni z jego zakupu.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem