View Single Post
Stary 10-08-2010, 20:23   #27
Kasiora
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie

Panowie specjalisci od blaszek . Jak nie macie co zrobić z blaszką to wsadźcie ją sob ie w d..... Zablokowanie EGR powoduje po jakimś czasie rozsadzenie węża między kolektorem a intrcoolerem. Nie rozumiem manii polskich "fachowców" w sprawie zaślepiania recyrkulacji spalin. Nowoczesne silniki diesla to nie klepok z mercedesa 123 i wycięcie lub zablokowania jakiegokolwiek elementu sterującego pracą silnika nie może odbyć się bez wpływu na jego żywitność. Ja kupiłem mondeo z blaszką wykonaną z puszki po "Warce strong" . Blaszka się przepaliła i luźne elementy dostały się do kolektora. Więc fachowcowi który proponuje wkładanie blaszki , ja proponuję by włożył ją sobie do mózgu w miejsce brakującej piątej klepki. Zawór EGR poza oczysczaniem spalin reguluje także ciśnienie doadowania (w pewnym zakresie). Zablokowanie przelotu zaworu powoduje pęknięcie przewodu między intercoolerem i kolektorem ssącym. Zwiększenie doładowani powoduje także zwiększenie obciązenia termicznego silnika. Czym większe ciśnienie doładowania tym bardziej grzeje się silnik. Ja wyrzuciłem blaszkę , zamontowałem nowy przewód od IC i auto przestało szarpać , chodzi jak lalunia. Natomiast jak chce się mieć 150 czy 200 KM mocy to należy kupić auto z silnikiem o takiej mocy a nie tyuningować go metodami mechaników naprawiających URSUSY w latach pięćdziesiątych.
Kasiora jest offline