View Single Post
Stary 20-12-2005, 17:43   #1
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie BLOS - opis, montaż i regulacja.

Witam. Ten post powstał na bazie przegladania tematu "Gaz do zapalniczek" i pozwoliłem sobie na streszczenie 19 Sstron i wyciagnięciu z nich odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania. Zaoszczędzi to wszystkim szukania po 19 stronach interesujacych nas informacji. Wydruk tego tekstu może posłużyć jako sciaga dla gazowników ( ja ja po to przygotowałem - jutro daję autko do zBlosowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Mam nadzieję że autorzy tych wypowiedzi nie będa mieli nic przeciwko. A moderatora poprosze o wrzucenie tematu na sam szczyt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Opis śrubek na Blosie.
--Mała boczna śrubka reguluje wysokość przepustnicy i nic więcej (ale od wysokości zależą obroty)
--Dużą od spodu reguluje się stosunek mieszanki powietrze - gaz , kręcąc nią opuszczamy lub podnosimy "rurkę" z szczeliną którą wypływa gaz .
--Ta mała śrubka słuzy do regulacji składu mieszanki dla biegu jałowego .

Montaż:
1. Gaznik gazowy powinien być podpięty bezpośrednio do reduktora i nie sterowany żadnym zaworem - stosowanie czegokolwiek po drodze powoduje tylko zakłócenia liniowości i prowadzi do klęski mocowej.
2. Sposób ustawienia samego blosa czyli musi być ustawiony dopływem gazu do góry minimalnie odchylony od pionu
3. Przewód wysokiego ciśnienia zbiornik-parownik (była 6 a jest 8 ) w górnym zakresie obrotów trochę mu brakowało gazu i było podejrzenie że to właśnie on rozrabia,
4. W parowniku rozkręcic śrubkę od dawkowania gazu ( ma mieć swobodny przepływ gazu)

Regulacja:
Co do samej regulacji mając do dyspozycji analizator spalin i wydech bez katalizatora można to zrobić następująco:

1. Wstępnie regulujemy tą duża śrubą tak aby silnik pracował na gazie

2. Przy nagrzanym silniku wkładamy czujnik analizatora do tłumika , będą nas interesowały dwa parametry CO i CO2
Zwiększamy obroty do około 3tys i regulujśc dużą śrubą obserwujemy jak się zmienia zawartość CO i CO2
Należy regulować do momentu gdy na analizatorze będzie maksymalna zawartość CO2 przy minimum CO .

3. Teraz przechodzimy do obrotów jałowych , postępujemy podobnie jak wyżej tylko ze regulujemy małą śrubką (w środku dużej ) lub dodatkowo srubka ukośna. Sprawdzamy czy po regulacji biegu jałowego jest wszystko ok. przy obrotach około 3tyś jak nie to regulujemy jak punkcie 3.

Zakładając ze "Blos" pracuje liniowo wystarczy regulacja przy 1/2 maksymalnych obrotów tak aby lambda była w okolicy 1.
WAŻNE - UKŁAD DOLOTOWY MUSI BYĆ SZCZELNY!!!

!!!!! PROSZĘ O NIE ZADAWANIE PYTAŃ, TEMAT SŁUŻY TYLKO JAKO INFORMACJA DLA NOWYCH LUB PRZYSZŁYCH POSIADACZY BLOSA - JAK COŚ POMINĄŁEM , TO DODAJCIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!!!!
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem