View Single Post
Stary 22-07-2021, 11:29   #1
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Arrow Focus z Silnikiem 2.0TDCi 150KM

Cześć. Zacząłem myśleć o zmianie Focusa na Focusa po lifcie. Trochę doświadczeń mam z silnikiem 1.6 i niestety nawet mimo 115KM auto zapakowane na maksa nie jest na tyle dynamiczne jakbym tego oczekiwał. W związku z tym formalnie wybór padł na jednostkę 2.0TDCi 150KM. Jak rozumiem ona była w poliftach. W przedliftach było 163KM. Chyba, że to inny silnik. No, ale nieważne. Czy silnik 2.0TDCi 150KM z polifta da się zmodyfikować na 185KM (przez analogię z 1.6 i 95 na 115), czyli to co jest w wersji ST w dieslu? No i druga kwestia to awaryjność. Widziałem w necie, że są dwa problemy. Pierwszy to wycieki z pompy wtryskowej, a drugi to łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia. Czy to faktyczne problemy spotykane w większości tych jednostek, czy powyższe awarie są np. spowodowane marnej jakości elementem, złym serwisowaniem (zbyt długie wymiany olejów, marne części)? Nie chciałbym się wbić na minę, bo osiągi osiągami, ale jakbym miał połowę wartości auta w regularnych wizytach u mechanika zostawić to podziękuję. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem