View Single Post
Stary 22-07-2021, 12:00   #4
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Silnik 2.0TDCi 150KM

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik inny niż przedliftowy. Da radę na luzie zmienić mapę na 180KM, nie wiem skąd Ford wziął te 185KM w "st". Cieknąca pompa to pierdoła, u mnie póki co
sucho (124k km). Na razie nic też się nie łuszczy. Ja mogę ten silnik polecić
Cieknąca pompa to pierdoła, ale może doprowadzić do czegoś konkretnego i drogiego? Planujesz jej wymianę co jakiś okres? Prawdopodobnie kupując używanego będzie miał już nalatane przynajmniej 120k km, a nie chciałbym się obudzić na start z litanią problemów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik robi się na 180 km (opisałem w tym dziale jak to zrobić samodzielnie).
Brak awarii turbin, dpfów czy sprzęgła z dwumasą.
Silnik dynamiczny (naprawdę sprawnie napędza tę budę), pali mało. Ja mam średnio ostatnio z 3 tysięcy km 7,5/100. Ale ja mam nogę naprawdę ciężką.

Co do łuszczących się pomp to jest to problem wszystkich diesli forda 2.0 praktycznie od stworzenia świata. Generalnie dobrej jakości paliwo i co wymianę znajdziesz kilka opiłków w filtrze, które z obserwacji wynika, że za specjalnie nie szkodzą silnikowi. Tym bym się bardzo nie przejmował. W MK2 miałem to samo, sprzedałem z przebiegiem 260+ i śmigał bez problemu.

Problematyczna kwestia to jednak wtryskiwacze. Z obserwacji, w mondeo zwykle po 200-250 tysiącach wtryski odmawiają współpracy. Wtryski są nieregenerowalne i wymagają wymiany na nowe. Generalnie nie jest to plaga, ale jednak awarie się zdarzają.

Z ciekawych rzeczy: stosunkowo droga obsługa. Olej (bez filtra) kosztuje ponad 200 PLN, termostat to koszt 900 PLN.

Ja polecam od a do z. Miałem poprzednio mk2 2.0 tdci 136 koni i ten tutaj jeździ lepiej, jest cichszy i pali mniej (mk2 regularnie łykało mi 8/100).

Jak mocy będzie za mało to robisz chipsa na 200-210 koni (w zależnosci od egzemplarza) i jest już naprawdę dobrze.


Też nie wiem tym bardziej, że na hamowni rzadko który ma chociaż 180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samodzielnie na pewno nie ma opcji, bo to nie moja bajka, a szkoda by było rozwalić auto po zakupie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak już to @heko , bo chyba z Krk jak dobrze kojarzę. Nogi jakoś specjalnie ciężkiej nie mam. Obecnym 1.6 TDCi 95@115 jestem w stanie w trasie zrobić między 4,5-5,5L/100km. BTw ciekawe, że pali mniej niż jak miał te 95KM. Olej wymieniam co 10-15k km, leję Castrola 5w30. Co do paliwa to BP Ultimate oraz Orlen Verva zawsze od kiedy mam auto. Wtryski do tego silnika z tego co widzę średnio 2500zł za komplet, a dla 1.6 średnio 1600zł. Jakbym miał raz na czas korzystania z auta wymienić komplet to przeboleję. Ile tam tego oleju wchodzi, że taki koszt? Termostat w 1.6 kosztował mnie bodajże 300zł. To faktycznie x3 przebicie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Btw Focus z tym silnikiem jeździ standardowo na oponach 205/55 czy 215/55?
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem