Temat: [Focus 2014-2018] filtr "sportowy" powietrza
View Single Post
Stary 03-04-2018, 15:57   #3
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocy raczej nie przybędzie a ten sam filtr co w 1,5 wchodzi również do rsa i wystarcza. W drugim aucie jeździłem na sportowej wkładce i to co widziałem to poprawa responsywności a nie mocy. Filtry są tanie więc nie ma dużego ryzyka wtopy. Biorąc pod uwagę możliwość czyszczenia i serwis w aso to filtr zwróci się pewnei po 2-3 serwisach. Z ciekawości i z nadzieją na trochę więcej dźwięku zamawiam właśnie aem AE-20993 - dry flow, nie trzeba go olejem zalewać.
Zatem dzięki. Responsywność, mógłbyś w 3 słowach rozwinąć?
W poprzednim aucie z wolnossakiem (1.4 ecotec, 90 KM) miałem filtr KNF. Nie wiem, czy coś zauważyłem odnoście mocy, raczej nie, acha rura wydechowa była od środka czysta po 8 latach....
No i prośba: co zamówić i szukać do 1.5 EB, tj rozmiary, parametry, żeby pasowało, żebym się nie wkręcił w coś, co nie pasuje. Na allegro zauważyłem wiele filtrów powietrza do 1.5 EB tzw. sportowych tkaninowych, z przejściówkami, uszczelkami, itp. ...

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 03-04-2018 o 16:03
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem