View Single Post
Stary 19-03-2021, 07:31   #16
Wojtkz3
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Czestochowa
Model: Mondeo Mk4 Lift
Silnik: 2.0 Tdci 140
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: powershift - ogranicz. Fukcj. Skrzyni. Biegów + zatrzymanie sie 2.0t.dci

Witam,

Mialem i nadal mam podobny problem.
Mrozy, samochod w pierszej kolejnosci mial problem ze wstecznym, czasami lapał - natomiast jesli nie zlapal wystarczylo odpalic ponownie i juz bieg wskakiwał. Czasami ale nie zawsze towarzyszył temu komunikat o ograniczeniu.

Kolejno, zaczeło się szarpanie przy zmianie biegów, zimny silnik - mocno szarpał przy niskich biegach. rozgrzany latał normlnie, czasami potrafił szarpnąć przy gwałtownym przyspieszaniu.

Ostatni dzien, problem z ruszaniem. Ledwo chcial wrzucic D, nawet jak zaskoczył to moment i wyskakiwał komunikat o ograniczeniu. Udalo sie zapiąc D - 2km dalej auto zgubilo bieg. odpalam ponownie, bardzo mocne szapranie - zjechalem na bok. odpalam ponownie - komunikat juz na stale + zadnych biegow i wyswietka sie chyba S7 ?! (samochod ma 6 biegow).

Teraz najlepsze:
skrzynia rozebrana, wymienione elementy sprzęgła: sprężyny, plastiki na nowe, sprawdzone tarcze, nowy olej, filtry (oba), nowy zabierak. i samochod zachowuje się tak:
R spokojnie wrzuca pieknie jedzie
D 1 samochod lekko szarpnal ale jedzie
D 2 samochod wg mnie nie rozlacza sprzedla i gasnie chcac jechac. Mocne szarpanie

-- mechanik mowi ze teraz wysyla sterownik do regeneracji, niby jakis czysty zeby nie miał błedow itd.

moze mi ktos podpowiedziec co dalej .. bo nie mam juz sily.

Ps. oddaj komus innemu - najlatwiej powiedziec, moze jakas konstruktywna odpowiedz.
Wojtkz3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem