View Single Post
Stary 24-04-2020, 18:06   #7
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Promocje serwisowe FORD

Potwierdzam w pełni słowa piszących tutaj kolegów. Po kolei:
- Gwarancja 12 to nie jest ot taka sobie usługa. Po pierwsze zakres napraw obejmuje określone w umowie podzespoły (uwierzcie, ich lista mówiąc kolokwialnie d..y nie urywa), a część podzespołów obejmuje jedynie do jakiejś wysokości w zł (w praktyce do max 40% ceny). Na początku ta oferta może wydawać się interesująca, z czasem jednak pojawia się coraz więcej wątpliwości, czy to jest opłacalne. Po drugie - przymus przeglądów w ASO. Czyli krótka piłka - chcesz GW12 - musisz zostawić autko na przegląd w ASO. W innym wypadku nie można tego nabyć.

Po drugie - w ostatnich kilku latach wzrost cen w ASO (przynajmniej u mnie) jest KOSZMARNY. O ile jeszcze w latach 2016, 2017, 2018 ceny wyjściowe nie były wysokie i mało tego doradcy byli dość skłonni do negocjacji cen, tak teraz wszystko dosłownie zaczyna się sypać. Podaję kilka przykładów:
I. Akcja klimatyzacja - kiedyś 49 zł, zeszły rok 99 zł, a w bieżącym... 199 zł (sic!). Aż nie chcę myśleć, co będzie w kolejnych...
II. Ceny części - przykładowo altek do Fiest ASS kosztuje ponad 2k zł (!), a sprzęgło z wymianą 4k... Jeszcze 2 lata temu jak pytałem o cenę alternatora, to kosztował nieznacznie ponad 1000 złotych...
III. Mam wrażenie, że Ford ostatnio ostro traktuje politykę rabatową. Nie wiem, czy dotyczy to całej Polski, czy tylko określonych placówek, w każdym razie w ostatnim roku zdążył "zasłużyć się" na tyle, że rozglądam się za inną SKP i serwisem, gdzie dokonam przeglądu.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem