View Single Post
Stary 27-12-2017, 07:40   #13
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: P0017 - złe ustawienie rozrządu, czy wadliwe fazy rozrządu?

Ok, ale jak ustawiać koło pasowe, skoro podobno jest magnetyczne - bez ząbków i jakichkolwiek znaków?

Zastanawiam się jeszcze - czy jest możliwe, żeby rozrząd był skręcony dobrze, a rozjeżdżał się w trakcie jazdy? Luźny pasek raczej odpada - był wymieniony kilka tysięcy km temu.
Skąd moje pytanie? Stąd, że pierwszy mechanik to gość robiący od masy lat tylko Fordy. Na pewno wiedział jak ustawić taki rozrząd, bo niejednego ecoboosta już zapewne ustawiał. Zarzekał się, że 2 razy sprawdzał i, że na pewno dobrze ustawił rozrząd. A mimo tego, kolejny mechanik stwierdził, że rozrząd był minimalnie przestawiony, bo nie szło założyć blokad.

I jeszcze jedno co mi przyszło do głowy - czy to na pewno będzie coś związanego z fazami rozrządu? Na tyle na ile rozumiem ich zasadę działania to zmieniają się przy mocnym dodawaniu gazu. Tak więc , gdyby to była ich wina to u mnie błąd pojawiałby się podczas przyspieszania. A pojawia się podczas spadania obrotów do poziomu 800-1100. W zasadzie dokładnie w momencie gdy ten zakres jest osiągany. A przecież wtedy wałki powinny już dawno być w standardowym ustawieniu, czy nie?

Ostatnio edytowane przez p4damczyk ; 27-12-2017 o 09:19
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem