View Single Post
Stary 23-11-2020, 07:48   #1
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Wycięcie DPF - konsewkencje

Mam Ford Focus 2 1.6 tdci 2010 z DPF. Chcę się poradzić w sprawie wycięcia DPF-u z auta. Nigdy nie chciałem tego robić, ale powoli czuję się zmuszony.

Od zakupu auta borykam się z wiecznymi problemami z DPF-em w tym aucie. Nic innego się nie psuje, tylko to.

Najpierw musiałem oddać filtr do regeneracji (spoko, normalna sprawa). Potem co chwilę borykałem się z błędnym dawkowaniem dodatku FAP do paliwa. Obecnie auto od pół roku stoi. Auto świeci błędem uszkodzonego zbiornika płynu FAP - brak płynu podczas gdy płyn jest. Wymieniłem jeden zbiornik na używany (900zł). Po pierwszym tankowaniu błąd znów się pojawił. Kolejny mechanik znów mówi "panie, masz pan ciągle zły zbiornik". Kupiłem kolejny zbiornik, tym razem nowy bo chciałem mieć pewność (2500zł !!!) - nadal ten sam problem. Każdy mechanik chce mi tylko te zbiorniki wymieniać, bo tak im wychodzi z komputera. Po drodze wymieniałem też moduł sterownika DPF. Wszystko jak krew w piach. Oddałem wreszcie auto do ludzi pracujących w ASO. Też nic nie wiedzą, nie potrafią pomóc. Wreszcie sami zasugerowali "A może pan usunie tego DPF-a?"

Jestem przeciwnikiem usuwania DPF-ów, ale w moim wypadku nie mam już cierpliwości. W związku z tym chciałem się zapytać, czy po usunięciu DPF auto przejdzie przegląd? A może dziś przejdzie, a za rok już są planowane jakieś zmiany w prawie, które sprawią, że nie przejdzie przeglądu?

Ostatnie pytanie: jak z kulturą jazdy auta po wycięciu filtra? Sprawdziłem na podstawie VIN, że moje auto powinno spełniać normę EURO 4.
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem